Santral Sistemleri

Bir işletmede iletişim oldukça önemlidir ve bunun kaliteli bir şekilde sağlanabilmesi lazımdır. Bunun için gelişen iletişim teknolojilerinden yararlanılır ve sabit bit hatta gereksinim duyulmadan aynı ağ üzerindeki telefonlarla yüksek kalite ve verimlilikte bir görüşme sağlanabilir. Sabit hat üzerinden de dışarıyla bağlantı kurulabilir. IP santral çözümleri olarak karşımıza çıkan ve sanal santral olarak da bilinen sürecin verimliliğinin sağlanması açısından uzman kişilere tarafından kurulumu önemlidir.

Teknolojinin nimetlerinden sonuna kadar yararlandığımız bir çağda yaşıyoruz. IP telefon teknolojisi de bunlardan bir tanesi… Peki nedir bu teknoloji? Neden bu kadar önemli? Daha da önemlisi kimler için önemli?


Hatırlayanlar varsa bilirler. Özellikle büyük şirketlerde daha önce çalışmış olanlar, eski telefon santralleri ve muadili teknolojilerinin sıkıntılarını çok yaşamışlardır. Tabi ki şimdiki teknolojiye oranla.


Dijital telefon santrali ise analog sisteme göre daha avantajlı. Her ne kadar ip telefon santrali kadar olmasa da… Ancak dijital telefon santrali IP sistemle çalışan telefon santraline entegre edilebiliyor.


Büyük şirketlerin en büyük sorunlarından bir tanesi de işletme maliyetleridir. İşletme maliyetleri ne kadar düşük olursa, şirket o kadar kar eder ve bu karını çalışanlarına yansıtır.


Günümüzde iletişim maliyetleri de ciddi oranda büyümektedir. Ancak IP telefon santrali sistemi sayesinde, iletişim maliyeti ciddi anlamda düşer.