Güvenlik Sistemleri

Özellikle gece ya da acil durumlarda veya iş yerinizde olmadığınız herhangi bir anda iş yerinizin güvenliğinden endişe etmemelisiniz. Bu bakımdan da önlem almalısınız. Kepenk, bir önlem olsa da maalesef kırılmaz, aşılmaz bir engel değildir. Kepenk sistemleri yanında alarm ya da kamera kullanmak hem caydırıcı unsur hem de şu an kullanılan en iyi güvenlik önemlidir.

İş yeri güvenli sistemleri öncelikle hırsızlığa karşı koruma sağlar. Caydırıcı bir durum olması bakımından koruyucu iş yerine herhangi bir hasar geldikten sonra direkt güvenlik güçleri ile bağlantı kurabilmesi bakımından güvenli bir yöntemdir.

İş yeri alarmları şu durumlara göre güncellenebilmektedir:
Hırsızlık alarmı
Yangın alarmı
Panik butonu

Kamera sistemleri, iş yerinizin çevresine ya da içine konumlandırılan izleme ve güvenlik amacı güden elektronik sistemlerdir. İş yeri sahipleri, kamera görüntülerini telefonlarından ya da kameraya bağlı herhangi bir ekrandan anında izleyebilmektedir. Kameranın var olması hırsızlığın yapılamamasında en önemli etmendir.

Kamera sistemleri hem dışarıya hem de içeriye kurulabilir. Kamera sayıları standart olmamakla birlikte kontrollü bir arttırma sağlanarak hem iç hem de dış mekanda güvenlik tam olarak sağlanabilir. Ayrıca iş yeri kameralarının 7/24 izlenebilir olması iş yeri sahibi için önemli bir avantajdır. 

Güvenlik Sistemlerinin Kullanılacağı Durumlar
Güvenlik sistemleri içerisinde iş yeri alarmı ve dijital kapılar büyük öneme sahiptir. İş yeri alarmları, izinsiz girişleri tespit etmek için kullanılır. Dijital kapılar ise kontrollü geçiş sağlar.

Dijital kapılar, teknolojinin güvenlik alanında ne kadar işlevsel olduğunun en önemli sembolüdür. Normal bir kapı kilidinden görünüşte pek bir farkı olmamakla birlikte kullanım alanı açısından farklılık gösterir. Dijital kapı kilitleri, kart ya da parmak izi sensoru ile çalışan özel kilitleridir. Daha önce tanımlanmayan hiçbir girişe izin vermez. Kartlı sistemde kartın kopya edilmesi imkansıza yakın bir durumdur. Tüm bu nedenlerle iş yerlerinde depo, kasa gibi önemli alanlarda dijital kapı kilit sistemi kullanılır.

Güvenlik sistemlerinin kullanım alanları öncelikle olası hırsızlık, gasp gibi nahoş durumların önüne geçmektir. Bunu hem caydırıcı unsur olarak gerçekleştirir hem de izinsiz girişleri anında haber vererek yapar. Alarmlar, vitrin camı kırılması, kapının zorlanması ya da içeriye bir şekilde girildiyse alarmın istenilen parola ile kapatılmaması durumunda çalışmaya başlar.

Teknolojinin özellikle internetin hayatımıza girmesi alarm ve iş yeri güvenlik sistemlerini bir adım öne taşımıştır. İyi bir güvenlik donanımıyla donatılan iş yerleri, hırsızlık, gasp gibi durumlara alarm taktırmayanlara göre daha az maruz kalır.

İş yerlerinin ayrıca depo olarak kullanılması bu alanlara iş yeri güvenlik sistemi takılmasını elzem kılmıştır çünkü hırsızlık sadece para ile olmamaktadır. Malın korunması, iş yerinin olmazsa olmazıdır.

Sizlerde myagency Teknoloji A.Ş.'nin güvenlik sistemleri paketlerinden, çözümlerinden faydalanmak isterseniz bizlerle irtibata geçmekten çekinmeyiniz.