• image

Baskı Teknolojileri

Ofislerinizde, işyerlerinizde sizlere en uygun, en maliyetsiz çözümler sunuyoruz. Teknolojinin son trendlerine uygun Ofis Tipi baskı makinelerimiz ile işlerinizi kolaylaştırıyor maliyetlerinizi minimuma düşürüyoruz.

Baskı işleri ofis işlerinin bel kemiğini meydana getirir. Bir küçük matbaa gibi çalışan ofis baskı makineleri, baskı işlerinin çok büyük bir kısmını ekonomik şekilde halletmenize yardımcı olur. Basit kullanımı, ergonomik olması ve ara yüzünün kullanıcı için kafa karıştırıcı olmaması baskı işlerinin çok daha hızlı yapılmasına imkan vermektedir.

Ofis Baskı İşleri Nedir?

İşi ticaret olan tüm işletmelerde baskı teknolojisi olması esastır. Hem maliyet hem de iş gücü açısından iktisat kazandıran ofis baskı makineleri bu bakımdan oldukça işlevseldir. Pek çok kişi tarafından fotokopi makinesi olarak bilinen bu elektronik aletler, düzenli bakımları yapıldıklarında uzun ömürlü bir kullanıma sahiptir.
Ofis baskı işlemler, namı değer fotokopi makineleri ve yazıcılar gelişmiş ve geliştirilmekte olan sistemlerdir. Fatura basmak, fotoğraf basmak, hızlı basım, çok hızlı basım gibi teknikler kullanılmaktadır. Özellikle WiFi ya da Bluetooth üzerinden baskı gönderme özelliği baskı işlerini daha pratik hale getirmektedir.
Ofis baskı makineleri, herkes tarafından kullanılabilir şekilde tasarlanmıştır. Ara yüzler basittir, kullanım kılavuzu açıktır. Pek çok cihaz, tek bir seçenek üzerinden uzun süre baskı yapmak üzere ayarlanabilir. Böyle bir durumda fotokopi makinesini yeniden ayarlamaya gerek duyulmaz. 

Ofis Baskı Makineleri Nelerdir?

Baskı makineleri, işlevine ve aranılan özelliklere göre çeşitlenmektedir. Fotoğraf basımından sadece çıktı almaya kadar uzanan geniş bir kullanım sahası olan baskı makineleri, artı özellikler ile geliştirilmektedir.  Ofis içinde hangi işlem için kullanılacağı, bu gelişmiş modellerden birisini seçmek için en önemli etkendir. Elbette önce modeller hakkında bilgi sahibi olmak gerekir.

  • Nokta Vuruşlu Yazıcı:
  • İğneli ya da matis yazıcı olarak da bilinen bu yazıcılar hem düşük maliyetli çıktı almak için uygundur hem de ergonomiktir. Genelde makbuzlarda, faturalarda kullanılır. Kartuşu çok az harcar. Ayrıca sadece siyah beyaz değil renkli çıktı alma imkanı da sunar. Ancak renkleri kısıtlıdır. Ayrıca her kağıda baskı yapamazlar, özel kağıtlar gerekir. Bu bakımdan genelde fatura basımı gibi tek bir amaçla kullanılır.

Mürekkep Püskürtmeli Yazıcı:
Şerit değil mürekkep kartuşu kullanmak esastır. İğneli yazıcılar gibi kağıda dokuma olmaz, mürekkep püskürtme yöntemi kullanılır. Kendi içinde mürekkep püskürtme işlemi çeşitlenmektedir. Yalnız siyah çıktı için uygundur ama renkli için kartuş maliyeti fazladır. Beyaz kağıda baskı yapabilirler, kağıdın kalınlığı baskı kalitesini arttırır.

Lazer Yazıcılar:
Hızlı baskı yapmaya yarayan teknolojidir. Tonersiz çalışır. Tıpkı fotokopi makinesi mantığındadır. Çok sayıda baskıyı hızlı bir şekilde yapar. Kartuş yerine toner bulunur. Toner maliyetine dikkat edilirse uzun zaman ekonomik bir şekilde idare edecektir. Düzenli servis bakımı gerekir. 
Tüm bu yazıcı modelleri, bağlantı çeşitlerine, baskı kalitelerine ve maliyetlerine göre kendi içlerinde yeniden sınıflandırılır. İş yerleri, yapacakları işlere göre bu üçünden birisini seçebilir.